10BJ130CA
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
10BJ130CA
10BJ130CA
Part Number
10BJ130CA
Description
TVS DIODE 130VWM 209VC SMB
Data sheet
10BJ130CA.pdf
Delivery Services
10BJ130CA
Comments
    10BJ130CA Specifications
    Package / CaseDO-214AA, SMB
    Power - Peak Pulse1000W (1kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSMB
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)144V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp209V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)130V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)4.8A