10BJ13CA
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
10BJ13CA
10BJ13CA
Part Number
10BJ13CA
Description
TVS DIODE 13VWM 21.5VC SMB
Data sheet
10BJ13CA.pdf
Delivery Services
10BJ13CA
Comments
    10BJ13CA Specifications
    Package / CaseDO-214AA, SMB
    Power - Peak Pulse1000W (1kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSMB
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)14.4V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp21.5V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)13V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)46.6A