10BJ150CA
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
10BJ150CA
10BJ150CA
Part Number
10BJ150CA
Description
TVS DIODE 150VWM 243VC SMB
Data sheet
10BJ150CA.pdf
Delivery Services
10BJ150CA
Comments
    10BJ150CA Specifications
    Package / CaseDO-214AA, SMB
    Power - Peak Pulse1000W (1kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSMB
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)167V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp243V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)150V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)4.2A