10BJ16CA
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
10BJ16CA
10BJ16CA
Part Number
10BJ16CA
Description
TVS DIODE 16VWM 26VC SMB
Data sheet
10BJ16CA.pdf
Delivery Services
10BJ16CA
Comments
    10BJ16CA Specifications
    Package / CaseDO-214AA, SMB
    Power - Peak Pulse1000W (1kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSMB
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)17.8V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp26V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)16V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)38.5A