10BJ17CA
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
10BJ17CA
10BJ17CA
Part Number
10BJ17CA
Description
TVS DIODE 17VWM 27.6VC SMB
Data sheet
10BJ17CA.pdf
Delivery Services
10BJ17CA
Comments
    10BJ17CA Specifications
    Package / CaseDO-214AA, SMB
    Power - Peak Pulse1000W (1kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSMB
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)18.9V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp27.6V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)17V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)36.3A