10BJ200A
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
10BJ200A
10BJ200A
Part Number
10BJ200A
Manufacturer
Eaton - Electronics Division
Description
TVS DIODE 200VWM 324VC SMB
Data sheet
10BJ200A.pdf
Category
TVS - Diodes
Delivery Services
10BJ200A
Comments
    10BJ200A Specifications
    Series10BJ
    RoHSRoHS
    TypeZener
    Part StatusActive
    ApplicationsTelecom
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-214AA, SMB
    Power - Peak Pulse1000W (1kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSMB
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)224V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp324V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)200V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)3.1A