10BJ200CA
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
10BJ200CA
10BJ200CA
Part Number
10BJ200CA
Description
TVS DIODE 200VWM 324VC SMB
Data sheet
10BJ200CA.pdf
Delivery Services
10BJ200CA
Comments
    10BJ200CA Specifications
    Package / CaseDO-214AA, SMB
    Power - Peak Pulse1000W (1kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSMB
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)224V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp324V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)200V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)3.1A