10BJ20CA
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
10BJ20CA
10BJ20CA
Part Number
10BJ20CA
Description
TVS DIODE 20VWM 32.4VC SMB
Data sheet
10BJ20CA.pdf
Delivery Services
10BJ20CA
Comments
    10BJ20CA Specifications
    Package / CaseDO-214AA, SMB
    Power - Peak Pulse1000W (1kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)22.2V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp32.4V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)20V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)30.9A