10BJ22CA
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
10BJ22CA
10BJ22CA
Part Number
10BJ22CA
Description
TVS DIODE 22VWM 35.5VC SMB
Data sheet
10BJ22CA.pdf
Delivery Services
10BJ22CA
Comments
    10BJ22CA Specifications
    Package / CaseDO-214AA, SMB
    Power - Peak Pulse1000W (1kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)24.4V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp35.5V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)22V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)28.2A