10BJ24CA
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
10BJ24CA
10BJ24CA
Part Number
10BJ24CA
Description
TVS DIODE 24VWM 38.9VC SMB
Data sheet
10BJ24CA.pdf
Delivery Services
10BJ24CA
Comments
    10BJ24CA Specifications
    Package / CaseDO-214AA, SMB
    Power - Peak Pulse1000W (1kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)26.7V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp38.9V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)24V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)25.7A