10BJ28CA
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
10BJ28CA
10BJ28CA
Part Number
10BJ28CA
Description
TVS DIODE 28VWM 45.4VC SMB
Data sheet
10BJ28CA.pdf
Delivery Services
10BJ28CA
Comments
    10BJ28CA Specifications
    Package / CaseDO-214AA, SMB
    Power - Peak Pulse1000W (1kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)31.1V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp45.4V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)28V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)22.1A