10BJ36CA
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
10BJ36CA
10BJ36CA
Part Number
10BJ36CA
Description
TVS DIODE 36VWM 58.1VC SMB
Data sheet
10BJ36CA.pdf
Delivery Services
10BJ36CA
Comments
    10BJ36CA Specifications
    Package / CaseDO-214AA, SMB
    Power - Peak Pulse1000W (1kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)40V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp58.1V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)36V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)17.2A