10BJ43CA
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
10BJ43CA
10BJ43CA
Part Number
10BJ43CA
Description
TVS DIODE 43VWM 69.4VC SMB
Data sheet
10BJ43CA.pdf
Delivery Services
10BJ43CA
Comments
    10BJ43CA Specifications
    Package / CaseDO-214AA, SMB
    Power - Peak Pulse1000W (1kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)47.8V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp69.4V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)43V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)14.4A