10BJ48CA
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
10BJ48CA
10BJ48CA
Part Number
10BJ48CA
Description
TVS DIODE 48VWM 77.4VC SMB
Data sheet
10BJ48CA.pdf
Delivery Services
10BJ48CA
Comments
    10BJ48CA Specifications
    Package / CaseDO-214AA, SMB
    Power - Peak Pulse1000W (1kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)53.3V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp77.4V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)48V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)13A