10BJ54CA
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
10BJ54CA
10BJ54CA
Part Number
10BJ54CA
Description
TVS DIODE 54VWM 87.1VC SMB
Data sheet
10BJ54CA.pdf
Delivery Services
10BJ54CA
Comments
    10BJ54CA Specifications
    Package / CaseDO-214AA, SMB
    Power - Peak Pulse1000W (1kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)60V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp87.1V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)54V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)11.5A