10BJ64CA
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
10BJ64CA
10BJ64CA
Part Number
10BJ64CA
Description
TVS DIODE 64VWM 103VC SMB
Data sheet
10BJ64CA.pdf
Delivery Services
10BJ64CA
Comments
    10BJ64CA Specifications
    Package / CaseDO-214AA, SMB
    Power - Peak Pulse1000W (1kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)71.1V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp103V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)64V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)9.7A