10BJ75CA
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
10BJ75CA
10BJ75CA
Part Number
10BJ75CA
Description
TVS DIODE 75VWM 121VC SMB
Data sheet
10BJ75CA.pdf
Delivery Services
10BJ75CA
Comments
    10BJ75CA Specifications
    Package / CaseDO-214AA, SMB
    Power - Peak Pulse1000W (1kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)83.3V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp121V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)75V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)8.3A