10BJ78CA
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
10BJ78CA
10BJ78CA
Part Number
10BJ78CA
Description
TVS DIODE 78VWM 126VC SMB
Data sheet
10BJ78CA.pdf
Delivery Services
10BJ78CA
Comments
    10BJ78CA Specifications
    Package / CaseDO-214AA, SMB
    Power - Peak Pulse1000W (1kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)86.7V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp126V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)78V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)7.9A