10BJ90CA
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
10BJ90CA
10BJ90CA
Part Number
10BJ90CA
Description
TVS DIODE 90VWM 146VC SMB
Data sheet
10BJ90CA.pdf
Delivery Services
10BJ90CA
Comments
    10BJ90CA Specifications
    Package / CaseDO-214AA, SMB
    Power - Peak Pulse1000W (1kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)100V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp146V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)90V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)6.9A