12KPE22AH
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
12KPE22AH
12KPE22AH
Part Number
12KPE22AH
Description
TVS DIODE 22VWM UNI
Data sheet
12KPE22AH.pdf
Delivery Services
12KPE22AH
Comments
    12KPE22AH Specifications
    Package / CaseAxial
    Power - Peak Pulse12000W (12kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageP-600/R-6
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)24.4V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp37.1V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)22V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)323.5A