12KPE28CAH
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
12KPE28CAH
12KPE28CAH
Part Number
12KPE28CAH
Description
TVS DIODE 28VWM BI
Data sheet
12KPE28CAH.pdf
Delivery Services
12KPE28CAH
Comments
    12KPE28CAH Specifications
    Package / CaseAxial
    Power - Peak Pulse12000W (12kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageP-600/R-6
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)31.1V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp47.5V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)28V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)252.7A