12KPE64AH
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
12KPE64AH
12KPE64AH
Part Number
12KPE64AH
Description
TVS DIODE 64VWM UNI
Data sheet
12KPE64AH.pdf
Delivery Services
12KPE64AH
Comments
    12KPE64AH Specifications
    Package / CaseAxial
    Power - Peak Pulse12000W (12kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageP-600/R-6
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)71.1V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp103V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)64V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)116.5A