15BJ120A
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
15BJ120A
15BJ120A
Part Number
15BJ120A
Description
TVS DIODE 120VWM 193VC SMBF
Data sheet
15BJ120A.pdf
Delivery Services
15BJ120A
Comments
    15BJ120A Specifications
    Series15BJ
    Part StatusActive
    ApplicationsTelecom
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-221AA, SMB Flat Leads
    Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSMBF
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)133V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp193V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)120V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)7.8A