15BJ200CAH
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
15BJ200CAH
15BJ200CAH
Part Number
15BJ200CAH
Description
TVS DIODE 200VWM BI
Data sheet
15BJ200CAH.pdf
Delivery Services
15BJ200CAH
Comments
    15BJ200CAH Specifications
    SeriesAutomotive, AEC-Q101, 15BJxxH
    Part StatusActive
    ApplicationsAutomotive, Telecom
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-221AA, SMB Flat Leads
    Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSMBF
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)224V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp324V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)200V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)4.7A