15BJ22CAH
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
15BJ22CAH
15BJ22CAH
Part Number
15BJ22CAH
Description
TVS DIODE 22VWM BI
Data sheet
15BJ22CAH.pdf
Delivery Services
15BJ22CAH
Comments
    15BJ22CAH Specifications
    SeriesAutomotive, AEC-Q101, 15BJxxH
    Part StatusActive
    ApplicationsAutomotive, Telecom
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-221AA, SMB Flat Leads
    Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSMBF
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)24.4V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp35.5V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)22V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)42.3A