15BJ26CA
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
15BJ26CA
15BJ26CA
Part Number
15BJ26CA
Description
TVS DIODE 26VWM 42.1VC SMBF
Data sheet
15BJ26CA.pdf
Delivery Services
15BJ26CA
Comments
    15BJ26CA Specifications
    Series15BJ
    Part StatusActive
    ApplicationsTelecom
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-221AA, SMB Flat Leads
    Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSMBF
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)28.9V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp42.1V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)26V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)35.6A