15BJ400A
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
15BJ400A
15BJ400A
Part Number
15BJ400A
Manufacturer
Eaton - Electronics Division
Description
TVS DIODE 400VWM 648VC SMBF
Data sheet
15BJ400A.pdf
Category
TVS - Diodes
Delivery Services
15BJ400A
Comments
    15BJ400A Specifications
    Series15BJ
    RoHSRoHS
    TypeZener
    Part StatusActive
    ApplicationsTelecom
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-221AA, SMB Flat Leads
    Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSMBF
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)447V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp648V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)400V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)2.3A