15BJ43CA
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
15BJ43CA
15BJ43CA
Part Number
15BJ43CA
Description
TVS DIODE 43VWM 69.4VC SMBF
Data sheet
15BJ43CA.pdf
Delivery Services
15BJ43CA
Comments
    15BJ43CA Specifications
    Series15BJ
    Part StatusActive
    ApplicationsTelecom
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-221AA, SMB Flat Leads
    Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSMBF
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)47.8V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp69.4V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)43V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)21.6A