15BJ48CAH
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
15BJ48CAH
15BJ48CAH
Part Number
15BJ48CAH
Description
TVS DIODE 48VWM BI
Data sheet
15BJ48CAH.pdf
Delivery Services
15BJ48CAH
Comments
    15BJ48CAH Specifications
    SeriesAutomotive, AEC-Q101, 15BJxxH
    Part StatusActive
    ApplicationsAutomotive, Telecom
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-221AA, SMB Flat Leads
    Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSMBF
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)53.3V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp77.4V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)48V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)19.4A