15BJ54CA
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
15BJ54CA
15BJ54CA
Part Number
15BJ54CA
Description
TVS DIODE 54VWM 87.1VC SMBF
Data sheet
15BJ54CA.pdf
Delivery Services
15BJ54CA
Comments
    15BJ54CA Specifications
    Series15BJ
    Part StatusActive
    ApplicationsTelecom
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-221AA, SMB Flat Leads
    Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSMBF
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)60V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp87.1V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)54V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)17.2A