15BJ6-5CAH
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
15BJ6-5CAH
15BJ6-5CAH
Part Number
15BJ6-5CAH
Description
TVS DIODE 6.5VWM BI
Data sheet
15BJ6-5CAH.pdf
Delivery Services
15BJ6-5CAH
Comments
    15BJ6-5CAH Specifications
    SeriesAutomotive, AEC-Q101, 15BJxxH
    Part StatusActive
    ApplicationsAutomotive, Telecom
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-221AA, SMB Flat Leads
    Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSMBF
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)7.78V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp12V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)6.5V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)134A