15BJ7-5AH
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
15BJ7-5AH
15BJ7-5AH
Part Number
15BJ7-5AH
Description
TVS DIODE 7.5VWM UNI
Data sheet
15BJ7-5AH.pdf
Delivery Services
15BJ7-5AH
Comments
    15BJ7-5AH Specifications
    SeriesAutomotive, AEC-Q101, 15BJxxH
    Part StatusActive
    ApplicationsAutomotive, Telecom
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-221AA, SMB Flat Leads
    Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Supplier Device PackageSMBF
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)8.33V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp12.9V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)7.5V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)116.3A