15BJ7-5CA
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
15BJ7-5CA
15BJ7-5CA
Part Number
15BJ7-5CA
Description
TVS DIODE 75VWM 121VC SMBF
Data sheet
15BJ7-5CA.pdf
Delivery Services
15BJ7-5CA
Comments
    15BJ7-5CA Specifications
    Series15BJ
    Part StatusActive
    ApplicationsTelecom
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-221AA, SMB Flat Leads
    Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)83.3V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp121V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)75V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)12.4A