15BJ75CAH
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
15BJ75CAH
15BJ75CAH
Part Number
15BJ75CAH
Description
TVS DIODE 75VWM BI
Data sheet
15BJ75CAH.pdf
Delivery Services
15BJ75CAH
Comments
    15BJ75CAH Specifications
    Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSMBF
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)83.3V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp121V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)75V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)12.4A