15BJ78AH
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
15BJ78AH
15BJ78AH
Part Number
15BJ78AH
Description
TVS DIODE 78VWM UNI
Data sheet
15BJ78AH.pdf
Delivery Services
15BJ78AH
Comments
    15BJ78AH Specifications
    Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSMBF
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)86.7V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp126V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)78V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)11.9A