15BJ78CA
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
15BJ78CA
15BJ78CA
Part Number
15BJ78CA
Description
TVS DIODE 78VWM 126VC SMBF
Data sheet
15BJ78CA.pdf
Delivery Services
15BJ78CA
Comments
    15BJ78CA Specifications
    Series15BJ
    Part StatusActive
    ApplicationsTelecom
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-221AA, SMB Flat Leads
    Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)86.7V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp126V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)78V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)11.9A