15BJ78CAH
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
15BJ78CAH
15BJ78CAH
Part Number
15BJ78CAH
Description
TVS DIODE 78VWM BI
Data sheet
15BJ78CAH.pdf
Delivery Services
15BJ78CAH
Comments
    15BJ78CAH Specifications
    SeriesAutomotive, AEC-Q101, 15BJxxH
    Part StatusActive
    ApplicationsAutomotive, Telecom
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-221AA, SMB Flat Leads
    Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)86.7V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp126V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)78V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)11.9A