15BJ8-0CA
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
15BJ8-0CA
15BJ8-0CA
Part Number
15BJ8-0CA
Description
TVS DIODE 8VWM 13.6VC SMBF
Data sheet
15BJ8-0CA.pdf
Delivery Services
15BJ8-0CA
Comments
    15BJ8-0CA Specifications
    Series15BJ
    Part StatusActive
    ApplicationsTelecom
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-221AA, SMB Flat Leads
    Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Supplier Device PackageSMBF
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)8.89V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp13.6V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)8V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)110.3A