15BJ8-0CAH
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
15BJ8-0CAH
15BJ8-0CAH
Part Number
15BJ8-0CAH
Description
TVS DIODE 8VWM BI
Data sheet
15BJ8-0CAH.pdf
Delivery Services
15BJ8-0CAH
Comments
    15BJ8-0CAH Specifications
    Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)9.44V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp13.6V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)8V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)110.3A