15BJ8-5CAH
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
15BJ8-5CAH
15BJ8-5CAH
Part Number
15BJ8-5CAH
Description
TVS DIODE 8.5VWM BI
Data sheet
15BJ8-5CAH.pdf
Delivery Services
15BJ8-5CAH
Comments
    15BJ8-5CAH Specifications
    Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)10V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp15.4V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)8.5V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)97.4A