15BJ85AH
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
15BJ85AH
15BJ85AH
Part Number
15BJ85AH
Description
TVS DIODE 85VWM UNI
Data sheet
15BJ85AH.pdf
Delivery Services
15BJ85AH
Comments
    15BJ85AH Specifications
    Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)94.4V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp137V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)85V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)11A