15BJ9-0CA
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
15BJ9-0CA
15BJ9-0CA
Part Number
15BJ9-0CA
Manufacturer
Eaton - Electronics Division
Description
TVS DIODE 9VWM 15.4VC SMBF
Data sheet
15BJ9-0CA.pdf
Category
TVS - Diodes
Delivery Services
15BJ9-0CA
Comments
    15BJ9-0CA Specifications
    Series15BJ
    RoHSRoHS
    TypeZener
    Part StatusActive
    ApplicationsTelecom
    Mounting TypeSurface Mount
    Package / CaseDO-221AA, SMB Flat Leads
    Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageSMBF
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)10V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp15.4V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)9V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)10.3A