15KPE130A
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
15KPE130A
15KPE130A
Part Number
15KPE130A
Description
TVS DIODE 130VWM 208.3VC AXIAL
Data sheet
15KPE130A.pdf
Delivery Services
15KPE130A
Comments
    15KPE130A Specifications
    Package / CaseAxial
    Power - Peak Pulse15000W (15kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageAxial
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)144V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp208.3V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)130V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)72.5A