15KPE18CA
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
15KPE18CA
15KPE18CA
Part Number
15KPE18CA
Description
TVS DIODE 18VWM 30.9VC AXIAL
Data sheet
15KPE18CA.pdf
Delivery Services
15KPE18CA
Comments
    15KPE18CA Specifications
    Package / CaseAxial
    Power - Peak Pulse15000W (15kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageAxial
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)20V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp30.9V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)18V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)488.7A