15KPE200CA
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
15KPE200CA
15KPE200CA
Part Number
15KPE200CA
Description
TVS DIODE 200VWM 319.1VC AXIAL
Data sheet
15KPE200CA.pdf
Delivery Services
15KPE200CA
Comments
    15KPE200CA Specifications
    Package / CaseAxial
    Power - Peak Pulse15000W (15kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageAxial
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)224V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp319.1V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)200V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)47.3A