15KPE22A
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
15KPE22A
15KPE22A
Part Number
15KPE22A
Description
TVS DIODE 22VWM 37.1VC AXIAL
Data sheet
15KPE22A.pdf
Delivery Services
15KPE22A
Comments
    15KPE22A Specifications
    Package / CaseAxial
    Power - Peak Pulse15000W (15kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageAxial
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)24.4V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp37.1V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)22V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)407A