15KPE280A
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
15KPE280A
15KPE280A
Part Number
15KPE280A
Description
TVS DIODE 280VWM 454.5VC AXIAL
Data sheet
15KPE280A.pdf
Delivery Services
15KPE280A
Comments
    15KPE280A Specifications
    Package / CaseAxial
    Power - Peak Pulse15000W (15kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels-
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageAxial
    Unidirectional Channels1
    Voltage - Breakdown (Min)311V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp454.5V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)280V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)33.2A