15KPE28CA
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
15KPE28CA
15KPE28CA
Part Number
15KPE28CA
Description
TVS DIODE 28VWM 47.5VC AXIAL
Data sheet
15KPE28CA.pdf
Delivery Services
15KPE28CA
Comments
    15KPE28CA Specifications
    Package / CaseAxial
    Power - Peak Pulse15000W (15kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageAxial
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)31.1V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp47.5V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)28V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)317.9A