15KPE33CA
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
15KPE33CA
15KPE33CA
Part Number
15KPE33CA
Description
TVS DIODE 33VWM 54.7VC AXIAL
Data sheet
15KPE33CA.pdf
Delivery Services
15KPE33CA
Comments
    15KPE33CA Specifications
    Package / CaseAxial
    Power - Peak Pulse15000W (15kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageAxial
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)36.7V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp54.7V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)33V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)276.1A