15KPE43CA
Home > All Products > Circuit Protection > TVS - Diodes
15KPE43CA
15KPE43CA
Part Number
15KPE43CA
Description
TVS DIODE 43VWM 69.8VC AXIAL
Data sheet
15KPE43CA.pdf
Delivery Services
15KPE43CA
Comments
    15KPE43CA Specifications
    Package / CaseAxial
    Power - Peak Pulse15000W (15kW)
    Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TJ)
    Power Line ProtectionNo
    Bidirectional Channels1
    Capacitance @ Frequency-
    Supplier Device PackageAxial
    Unidirectional Channels-
    Voltage - Breakdown (Min)47.8V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp69.8V
    Voltage - Reverse Standoff (Typ)43V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs)216.3A